3

  Menu podstawowe

  Inicjatywy


  Konkursy

  Zobacz również


    baner1014


  Filmy promujące WRPO

  Uzgodniona wersja WRPO 2014+ trafiła do Brukseli

  28 listopada tego roku Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego wysłał przez system informatyczny SFC uzgodnioną z Komisją Europejską wersję Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 celem jego ostatecznego zatwierdzenia przez Komisję Europejską, co jest podstawowym warunkiem rozpoczęcia realizacji programu.

  – Bardzo się cieszę, że tuż przed rozpoczęciem nowej kadencji Sejmiku udało się nam ostatecznie zakończyć prace nad programem dla Wielkopolski. Pozostaje nam teraz tylko czekać na akceptację Komisji Europejskiej, aby od stycznia zacząć jego realizację – podkreśla Marszałek Marek Woźniak.

  Przypomnijmy, że 10 listopada tego roku zakończono negocjacje programu. Dokonano ostatecznych ustaleń co do zakresu programu, jego planu finansowego, w tym alokacji środków na poszczególne priorytety, rodzajów beneficjentów, którzy będą mogli korzystać z pomocy, oraz typów przedsięwzięć, a także sposobów monitorowania efektów programu. W kolejnym etapie należało dla poszczególnych ustaleń sformułować odpowiednie zapisy w programie, by były jednoznacznie interpretowane i nie budziły żadnych kontrowersji.

  W ramach WRPO 2014-2020 ze środków wspólnotowych Wielkopolska otrzyma około 2,5 mld euro.

  Data publikacji: 8.12.2014 r.
  Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
  Departament Polityki Regionalnej
  Oddział Informacji, Promocji i Szkoleń

  Załączniki:
  Pobierz plik (projekt WRPO 2014+ 10.0.pdf)projekt WRPO 2014+ 10.0.pdf3882 kB

  system przedsiewziec

    

  badania

  Nasz Region

  Galeria filmowa

  Odsłon artykułów:
  14411554

  Odwiedza nas 272 gości oraz 0 użytkowników.