3

  Menu podstawowe

  Inicjatywy


  Konkursy
  I Konkurs_dziennikarski


  Konkurs dziennikarski_ZW


  konkurs mlodzi wiedza

  Zobacz również


   baner1014
  inicjatywa wielkopolska

  Filmy promujące WRPO

  Mapa projektow_baner_210

  AktualnosciKontaktNewsletterMapa dotacji

  Stanowisko negocjacyjne Zarządu Województwa Wielkopolskiego dotyczące zakresu i treści Kontraktu Terytorialnego dla Województwa Wielkopolskiego

  W okresie programowania 2014-2020 jednym z nowych instrumentów poprawy efektywności polityki rozwoju ukierunkowanej terytorialnie w regionie będzie Kontrakt Terytorialny dla Województwa Wielkopolskiego. Zgodnie z ustawą z dnia 6 grudnia 2006 r. o zasadach prowadzenia polityki rozwoju będzie to umowa określająca cele i przedsięwzięcia priorytetowe, mające istotne znaczenie dla rozwoju kraju oraz danego województwa, sposób ich finansowania, koordynacji i realizacji, a także dofinansowanie Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

  Kontrakt terytorialny jest narzędziem, które pozwoli na lepszą koordynację działań szczebli rządowego i samorządowego oraz na dopasowanie finansowania inwestycji do specyficznych potrzeb i mocnych stron każdego regionu. Zawierany jest on między Radą Ministrów, reprezentowaną przez ministra ds. rozwoju regionalnego, a Zarządem Województwa Wielkopolskiego.

  Zarząd Województwa Wielkopolskiego zakończył prace nad Stanowiskiem negocjacyjnym dotyczącym zakresu i treści Kontraktu Terytorialnego dla Województwa Wielkopolskiego, zawierającym m.in. wykaz przedsięwzięć priorytetowych dla rozwoju naszego regionu, który został przyjęty Uchwałą Zarządu nr 5113/2014 z dnia 11 września br.

  Stanowisko zostało przekazane na ręce Pani Premier Elżbiety Bieńkowskiej, które następnie będzie negocjowane ze stroną rządową, celem jego ostatecznego przyjęcia.

  Mamy nadzieję, że w toku negocjacji ze stroną rządową wspólnie wypracujemy taki kształt Kontraktu Terytorialnego, który w maksymalnie możliwym stopniu przyczyni się do realizacji celów rozwojowych województwa wielkopolskiego oraz celów krajowych na obszarze regionu.

  Data publikacji: 12.09.2014 r.
  Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
  Departament Polityki Regionalnej
  Oddział Planowania Strategicznego

   

  Banerek Wielkopolska OK 209

  system przedsiewziec

    

  badania

  Nasz Region

  nasz region

  Galeria filmowa

  galeria filmowa

  Odsłon artykułów:
  14367507

  Odwiedza nas 177 gości oraz 0 użytkowników.