3

  Menu podstawowe

  Inicjatywy


  Konkursy

  Zobacz również


    baner1014


  Filmy promujące WRPO

  Konsultacje społeczne nowego projektu kluczowego w ramach WRPO - Promocja regionalnej gospodarki

  Informujemy, iż można zgłaszać  uwagi i opinie do projektu Samorządu Województwa Wielkopolskiego „Kompleksowa promocja gospodarki i inwestycji w Wielkopolsce” przewidzianego do realizacji w ramach Działania 1.5 „Promocja regionalnej gospodarki”.

  Projekt „Kompleksowa promocja gospodarki i inwestycji w Wielkopolsce” ma na celu promocję inwestycyjną Wielkopolski oraz wsparcie międzynarodowej aktywności przedsiębiorców regionalnych. Jego założeniem jest opracowanie strategii oraz przeprowadzenie działań strategicznych promujących zarówno potencjał inwestycyjny, jak i gospodarkę województwa. Promocja regionu w kraju i za granicą może zwiększyć atrakcyjność Wielkopolski oraz zapewnić w regionie ciągły wzrost gospodarczy, biorąc pod uwagę wzrost konkurencyjności regionów, wyrażany zdolnościami konkurencyjnymi firm zlokalizowanych w danym regionie oraz rywalizacją pomiędzy regionami o lokalizacje inwestycji.

  Wielkopolska jest regionem o dużym potencjale gospodarczym. Dostępność informacji na temat możliwości inwestycyjnych oraz mikro- i makrootoczenia biznesu w ujęciu regionalnym warunkuje napływ inwestycji do regionu. Stworzenie i rozwój elektronicznych systemów informacji znacznie usprawni kontakty między przedsiębiorstwami oraz zapewni szybki dostęp do aktualnych informacji potencjalnym inwestorom, w kraju i za granicą. Z kolei wielkopolskie przedsiębiorstwa biorące udział w targach, wystawach czy misjach gospodarczych będą miały szansę wypromować swoje produkty i usługi na rynku krajowym i międzynarodowym, a tym samym wypromują region jako miejsce o dużej aktywności gospodarczej. Realizacja powyższych działań wpłynie na podniesienie poziomu konkurencyjności przedsiębiorstw i zwiększenie atrakcyjności regionalnej gospodarki.

  Projekt obejmuje:
  1. Tworzenie instrumentów promocji:
  - programowych – opracowanie strategii promocji gospodarczej województwa ze szczególnym uwzględnieniem promocji inwestycyjnej oraz szczegółowych dokumentów wykonawczych (analizy, ekspertyzy, badania rynków) niezbędnych dla realizacji pozostałych elementów projektu,
  - informacyjnych – stworzenie elektronicznej bazy ofert inwestycyjnych województwa wielkopolskiego, dostępnej w Internecie,
  - instytucjonalnych – utworzenie stałych przedstawicielstw gospodarczych w celu  promocji procesów internacjonalizacji wielkopolskich przedsiębiorstw (projekt pilotażowy Indie) - pomoc w wyszukiwaniu partnerów biznesowych, udzielanie informacji dotyczących systemu prawnego, zapewnienie dostępu do źródeł informacji.
  2. Realizację działań promocyjnych – udział w najważniejszych wydarzeniach w tym zakresie (targi, wystawy), realizacja własnych przedsięwzięć promocyjnych (misje handlowe).
  3. Wsparcie uczestników działań promocyjnych, zarówno podmiotów publicznych, jak   
  i przedsiębiorstw, realizowanych w ramach projektu (uczestnictwo w targach, misjach handlowych, forach gospodarczych).

  Przewidywana alokacja ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 3.015.000 euro.

  Uwagi i opinie do projektu kluczowego Samorządu Województwa Wielkopolskiego „Kompleksowa promocja gospodarki i inwestycji w Wielkopolsce” można przesyłać wyłącznie na załączonym formularzu i wyłącznie drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

  Proces konsultacji projektu trwa do 2 marca 2009 r. i do tego dnia przyjmowane są wszelkie uwagi i opinie. Ich rozpatrywanie nastąpi po zakończeniu konsultacji.


  Data publikacji: 29.01.2009r. (aktualizacja 12.02.2009r.)
  Oddział Koordynacji Zarządzania
  Departament Polityki Regionalnej
  Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

  system przedsiewziec

    

  badania

  Nasz Region

  Galeria filmowa

  Odsłon artykułów:
  12392613

  Odwiedza nas 319 gości oraz 0 użytkowników.